Piecyki wolnostojące na drewno lub pellet

Dlaczego piecyk wolnostojący?

Zwany potocznie kozą, jest zaliczany do jednych z najbardziej opłacalnych w wykorzystaniu rodzajów kominków. Dlaczego? Podstawową zaletą jest fakt, że nie wymaga on kosztownych przebudowań całego pokoju do jego zainstalowania. W przypadku kominków otwartych czy też zamkniętych sam montaż często wiąże się z większymi kosztami. Dodatkowo jest ściśle uzależniony od lokalizacji kanału kominowego. Przy kominkach wolnostojących problem ten zostaje zniwelowany. Ze względu na autonomiczną konstrukcję można postawić je w praktycznie każdym miejscu, nie wprowadzając żadnych istotnych zmian do wystroju wnętrza. Jedyne co należy zrobić, to podłączyć piecyk wolnostojący do kanału kominowego. Dodatkowo piec koza jest to jeden z najtańszych rodzajów kominków na drewno, nie tylko w kwestii kosztów montażu, ale również samego zakupu. Ze względu na niewielkie gabaryty, a zarazem małą wagę, możliwe jest sprawne wniesienie go do domu przed montażem. Piecyki kozy charakteryzują się też sporą wydajnością grzewczą. Dzięki temu sprawnie ogrzeją duży metraż małym kosztem.

Piecyki wolnostojące

Relaks przy pięknej wizji ognia oraz doznania kojącego ciepła zagwarantuje Ci nowoczesny kominek wolnostojący na drewno. Komfort, wygoda i oszczędności to podstawowe zalety piecyków na pellet, gdzie obecny w nich ogień jest dodatkowym atutem. Piec koza czyli kominek wolnostojący to coraz popularniejsza forma zarówno ogrzewania, jak i dogrzewania domu. Ze względu na bardzo duże zapotrzebowanie, powstało wyjątkowo dużo typów piecyków wolnostojących. Różnią się one zarówno pod względem budowy, jak i wydajności i sposobie działania. Aktualnie na rynku jest wiele produktów, które dzięki swojemu nowoczesnemu designowi, mogą dodatkowo stanowić ozdobę salonu.

Automatyczne urządzenia do wygodnego ogrzewania

Piecyki na pellet

Piece Wentor - Kominki Mefisto Trzebnica

Alternatywą jest kominek wolnostojący opalany pelletem. Ze względu na inny rodzaj opału w tym wypadku możliwe jest praktycznie całkowite zautomatyzowanie działania piecyka. Dostępne na rynku urządzenia są autonomiczne do tego stopnia, że są w stanie samemu działać przez nawet kilkanaście godzin. Mają możliwość obsługi pilotem, automatyczne podajniki, systemy wygaszania. Możliwe jest nawet zaprogramowanie godzin, w jakich piecyk ma się automatycznie włączać. Niestety tak duża automatyzacja niesie za sobą jedną bardzo istotną wadę – cenę. Są to najdroższe ze wszystkich piecyków wolnostojących. Dodatkowo zakup opału również będzie bardziej problematyczny. Zapłaci się za niego więcej niż za drewno, a jego samodzielne przygotowanie nie jest możliwe. Wadą lub też zaletą będzie fakt wyglądu urządzeń opalanych palletem. Jest on zdecydowanie bardziej nowoczesny, mniej surowy. Często na pierwszy rzut oka nie przypominają nawet klasycznego kominka. Z pewnością jednak można stwierdzić, że ma on swój niepowtarzalny styl.