Jaki kominek wybrać?
   12/14/2018 23:27:22    0 Komentarzy
Jaki kominek wybrać?

Marzy Ci się kominek w domu ale nie wiesz na co się zdecydować? A możesz szukasz kominka, który ogrzeje całe twoje wnętrze? Jest kilka opcji na które możesz się zdecydować.

Kominek powietrzny Ogrzeje i nada charakter całemu twojemu domu. Półka na drewno? Drewniana belka? Szyba boczna, tunelowa? Czy może obudowa z cegieł? Twój kominek może wyglądać jak tylko sobie wymarzysz. Może stanowić główne lub dodatkowe źródło ciepła.

Kominek z płaszczem wodnym Oprócz ogrzewania gorącym powietrzem twojego wnętrza ogrzeje również wodę użytkową w Twoim domu jak również wspomoże układ centralnego ogrzewania.

Piec wolnostojący Spełni w Twoim domu taką samą rolę jak zwykły kominek, lecz w tym wypadku mamy do czynienia z mniejszymi gabarytami i wagą. Przy zakupie kozy, jedyne o co trzeba się zatroszczyć to jej prawidłowe podłączenie. Różnorodność kształtów i kolorów oraz stylu pieców Pozwoli Państwu znaleźć tą, która idealnie podkreśli i uzupełni Państwa wnętrze.

Biokominek To rozwiązanie dla Osób które nie posiadają komina, a chcą się cieszyć domowym ciepłem. Istnieją różne warianty kolorystyczne, wielkościowe oraz formy tego wyboru, które znajdą Państwo w zakładce biokominki na naszej stronie.

Co jest najważniejsze w doborze kominka?
Zdecydowanie jego moc cieplna, źle dobrana może skutkować nieefektywnym działaniem kominka lub nadmiarem ciepła, które nie będzie miało swojego ulokowania. Co warto wiedzieć? Jeden kilowat odpowiada dziesięciu metrom kwadratowym. Przy użyciu tej skali łatwiej będzie wybrać Państwu odpowiedni kominek, kozę lub biokominek.

Co daje szyba podnoszona do góry w kominku?
Przede wszystkim wygodę! Kominek jest zakupem na lata i warto zainwestować w szybę podnoszoną do góry, ułatwi ona Państwu codzienne korzystanie z kominka i zdecydowanie zmniejszy bałagan związany z wypadaniem popiołu przy dokładaniu drewna czy brykietu.
Jak czyści się szybę z gilotyną? Każdy kominek z szybą podnoszoną do góry posiada dodatkowe zamknięcie, z którego można korzystać gdy piec jest zimny i bez problemu pozbyć się brudu z szyby.

Czym i jak palić w kominku?
W zależności na jaki kominek się Państwo zdecydują pelletowy, gazowy czy powietrzny, warto wiedzieć jak prawidłowo go rozpalać, więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w artykule w linku: Jak rozpalić w kominku?

Jak przygotować się do budowy kominka?
Jeśli dopiero budujesz dom, warto pomyśleć o kominku przed położeniem podłóg, czy malowaniem ścian, szczególnie jeśli będą Państwo chcieli rozprowadzić ciepłe powietrzne w całym domu.
Chcesz postawić kominek w gotowym wnętrzu? To żaden problem, nasza ekipa zabezpieczy Twój dom w trakcie montażu.

Co muszę mieć będąc posiadaczem kominka?
Warto wyposażyć się w osprzęt kominkowy, który ułatwi codzienne korzystanie z kominka. Rozpałka będzie Państwu niezbędna szczególnie w pierwszych tygodniach użytkowania. Aby zabezpieczyć podłogę dobrze jest odpowiednio dobrać podłoże przy kominku, lub zainwestować w szklaną podstawę, która ochroni Twoją podłogę przed popiołem, iskrami lub rozżarzonymi kawałkami drewna. Wszystkie potrzebne elementy znajdą Państwo w naszym sklepie.

Mam niewielkie wnętrze ale nie chce kozy tylko kominek, Co zrobić?
Właśnie dla ciebie powstały kominki typu Slim czy Mini, które są wyposażone w dużą ozdobną szybę, ale dzięki małej głębokości pieca, czyli tym samym, małej komorze spalania, posiadają niewielką moc. Istnieje również możliwość przebicia się z kratka do sąsiedniego pomieszczenia, aby tam ulokować nadmiar gorącego powietrzna. Takie rozwiązanie pozwoli cieszyć Ci się z kominka, bez przegrzania twojego wnętrza.