Jaką obudowę do kominka wybrać?
   12/14/2018 23:24:09    0 Komentarzy
Jaką obudowę do kominka wybrać?

Wkład do Kominka wybrany? Teraz pozostaje kwestia jak go zabudować, obudowa akumulacyjna czy konwekcyjna? Która z nich lepiej sprawdzi się w Państwa domu?

Zabudowa akumulacyjna- ciepła
Sprawdzi się zarówno w dużych jak i małych wnętrzach, ciepłe powietrze z kominka jest oddawane przez niego sukcesywnie poprzez materiały akumulacyjne. ponieważ jest pozbawiona izolacji pozwala na emisję ciepła z każdej strony, to sprawia, że kominek w pełni wykorzystuje energie cieplną.

Plusy ciepłej zabudowy:
- Dzięki wykorzystywaniu spalin w zabudowie ciepłej i ogrzewania się całego kominka ciepło utrzymuje się w pomieszczeniu nadal po wygaśnięciu ognia w kominku.
- Wysoka wydajność działania kominka
- Niskie zużycie opału w stosunku do efektywności działania kominka

Zabudowa konwekcyjna- zimna
Najbardziej popularna forma zabudowy kominka, dzięki technologii stosowanej czyli ruchu materii związanej z różnicą temperatur w tym typie kominka w krótkim czasie po rozpaleniu odczuwamy pierwsze efekty jego działania.

Plusy zimnej zabudowy:

- Zdecydowanym plusem dla zabudowy zimnej jest jej forma. Kominek może przybrać kształt i wygląd niemalże każdej bryły, co jest trudniejsze przy zabudowie ciepłej.

- Szybka efektywność działania kominka
- Różnorodność wyboru wkładów kominkowym to tego typu zabudowy

Zabudowa akumulacyjna a konwekcyjna

Bez względu na rodzaj i formę zabudowy, na którą się Państwo zdecydują, nasza firma profesjonalnie wykona Państwa kominek w dbałości o najmniejszy szczegół. Chętnie doradzimy jaka forma kominka najlepiej sprawdzi się w Państwa domu.