Decyzja o tym, że w mieszkaniu, w domu lub w przestrzeni usługowej lub biurowej pojawi się kominek na drewno, lub zasilany innym paliwem to często bardzo dobry ruch. Płonień z kominka nie tylko rozgrzewa, ale też zapewnia wyjątkowy klimat i tworzy atmosferę, którą tak bardzo docenia wielu ludzi. A współczesne rozwiązania sprawiają, ze obudowa tego kominka może znacznie podnosić jakość przestrzeni, w której się znajduje. Sprawdźcie z nami, jakie obudowy kominkowe Wrocław oferujemy i która będzie najlepsza dla Was.
Zanim jednak przedstawimy zalety różnych sposobów obudowania kominka, przyda się kilka słów wstępu. Otóż najważniejsza decyzja już teoretycznie za Wami – wkład do kominka został wybrany. Teraz pozostaje kwestia tego, jak go zabudować, aby w pełni wykorzystać jego potencjał. Obudowa kominka akumulacyjna czy konwekcyjna? Która z nich lepiej sprawdzi się w Państwa domu?
Zacznijmy od tego, że do wyboru, jak już wskazaliśmy, są 2 opcje.
- Zabudowa kominka ciepła – akumulacyjna.
- Zabudowa kominka ziemna 0 konwekcyjna.
Ciepłe obudowy kominkowe Wrocław, czyli co?
Zabudowa ciepła kominka, czyli tak zwana akumulacyjna ,jest bardzo efektywną metodą wykończenia kominka na drewno, na gaz czy na pellet. Taka obudowa kominka sprawdzi się zarówno w dużych jak i małych wnętrzach. Podstawą działania takiej obudowy dla każdego kominka jest fakt, że ciepłe powietrze z wkładu kominkowego jest oddawane sukcesywnie do pomieszczenia, poprzez materiały akumulacyjne. Ze względu na to, że tak ciepła obudowa kominka jest pozbawiona izolacji, pozwala ona na emisję ciepła z każdej strony. Dlatego właśnie kominek staje się bardzo efektywnym źródłem ciepła i w pełni wykorzystuje energię cieplną, którą wytwarza. Jakie są jeszcze zalety akumulacyjnej obudowy kominka?
Plusy ciepłej zabudowy:
- Dzięki wykorzystywaniu spalin w zabudowie ciepłej i ogrzewania się całego kominka, ciepło utrzymuje się w pomieszczeniu nawet po wygaśnięciu ognia w kominku.
- Wysoka wydajność działania kominka.
- Niskie zużycie opału w stosunku do efektywności działania kominka
Podoba Wam się takie rozwiązanie? Brzmi całkiem dobrze, jednak dla podjęcia ostatecznej decyzji przyda się wiedza o rozwiązaniu alternatywnym!
A może zimna zabudowa kominka?
Zimna – konwekcyjna obudowa kominka jest najbardziej popularną formą zabudowy. Dzięki technologii, która wykorzystuje ruch materii związany z różnicą temperatur, w tym typie zabudowy kominka w krótkim czasie po rozpaleniu odczuwane są pierwsze efekty jego działania. Pomieszczenie nagrzewa się szybko, ponieważ kominek w zimnej obudowie niemal natychmiastowo oddaje wytworzone ciepło. Dlatego właśnie kominek w obudowie konwekcyjnej to sprawne urządzenie grzewcze, pozwalające cieszyć się przytulną atmosferą w czasie rzeczywistym. Poznajcie też inne zalety takiego rozwiązania.
Plusy zimnej zabudowy:
- Zdecydowanym plusem dla zabudowy zimnej jest jej forma. Kominek może przybrać kształt i wygląd niemalże każdej bryły, co jest trudniejsze przy zabudowie ciepłej.
- Osiągana niemal natychmiastowo efektywność działania kominka.
- Różnorodność wyboru wkładów kominkowym to tego typu zabudowy.
Wiecie już jaki będzie Wasz wybór? Zabudowa akumulacyjna, czy może konwekcyjna? Bez względu na rodzaj i formę zabudowy, na którą się zdecydujecie, nasza firma profesjonalnie wykona każdy kominek w dbałości o każdy detal i najwyższą jakość kominka. Chętnie doradzimy też, jaka forma obudowy kominka najlepiej sprawdzi się w Państwa domu.
Leave a reply