Rekuperacja
Rekuperacja

Rekuperacja

W naszej ofercie znajdą Państwo urządzenia producentów:

DEFROAIR: https://www.defro.pl/k,65,rekuperatory.html
PARRUSZEWSKI: https://o3ozon.pl/wentylacja-rekuperacja-c-25.html

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Nowoczesny i efektywny sposób na zapewnienie komfortu, higieny i zdrowia w zamkniętych pomieszczeniach. System oparty na centrali wentylacyjnej i systemie dystrybucji powietrza.

Centrala wentylacyjna jako centralne urządzenie w całym układzie wyposażona jest w wymiennik ciepła, wykonany z tworzywa, komplet filtrów, wentylatory nawiewny i wywiewny, by-pass oraz nagrzewnicę wstępną. Pracę urządzenia kontroluje układ sterowania z kompletem czujników, a całość sterujemy z dotykowego panelu. System umożliwia wymianę powietrza w budynkach, czyli powietrze doprowadzane jest z zewnątrz przez czerpnię oraz kanał do centrali wentylacyjnej, gdzie przechodzi przez wymiennik ciepła, w którym dochodzi do wymiany energii, odzysku „ciepła” z powietrza wywiewanego. Następnie powietrze przepływa do pomieszczeń takich jak salon, pokój dzienny, sypialnia czy gabinet. Powietrze wywiewane jest z pomieszczeń takich jak kuchnia, łazienka, wc, a po przejściu przez wymiennik wyrzucane jest kanałem oraz wyrzutnią na zewnątrz. Dodatkową cechą tego systemu jest oczyszczanie powietrza, odzyskanie części wilgoci (entalpia) oraz precyzyjne rozprowadzenie do wszystkich pomieszczeń poprzez system dystrybucji. Rekuperacja cechuje się niskim poziomem hałasu. 

Centrale wentylacyjne - rekuperatory, klasyfikowane są w danej klasie efektywności energetycznej na podstawie jednostkowego zużycia energii, obliczonego w oparciu o warunki klimatu umiarkowanego. Im wyższa wartość (ujemna), tym więcej energii pierwotnej zostaje zaoszczędzone, zatem wyższa klasa energetyczna urządzenia.

Dodatkowo pod niektóre modele można podłączyć czujnik CO2, czujnik wilgotności (HR) lub rozbudować o moduł internetowy lub moduł WiFi RS, aby umożliwić zdalne sterowanie.

Aktywne filtry

Śledź nas na Facebooku